Remetea (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Remetea
Komunë
Vendndodhja
Remetea is located in Rumania
Remetea
Remetea

Koordinatat: 46°44′V 22°22′L / 46.733°V 22.367°L / 46.733; 22.367

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.94 [1] km2
Popullsia 3011 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417410
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Drăgoteni, Meziad, Petreasa, Remetea, Şoimuş
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Remetea është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3011 banorësh dhe sipërfaqe 67.94 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Drăgoteni, Meziad, Petreasa, Remetea, Şoimuş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)