Remetea (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Remetea
Komunë
Vendndodhja
Remetea (Rumania)
Remetea
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 67.94 [1] km2
Kodi Postal 417410
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Drăgoteni, Meziad, Petreasa, Remetea, Şoimuş
Demografia
Popullsia 3011 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Remetea është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3011 banorësh dhe sipërfaqe 67.94 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Drăgoteni, Meziad, Petreasa, Remetea, Şoimuş.

Referenca

  1. ^ Invalid language code.Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Invalid language code. Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)