Reynaldo Gianecchini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Reynaldo Cisotto Gianecchini Júnior ( 12 nëntor 1972San Paolo, Brazil) është një model dhe aktorë brazilian.

Telenovela e tij e pare ka qene "Lazos de Familia" e Manoel Carlos, ku ai ishte protagonist, duke qene shume i kritikuar. Me vone, me eksperiencen dhe studime, behet me i respektueshem dhe kerkohet ne shume TV dhe ne teater.

U martua me gazetaren Marilia Gabriela deri ne 27 tetor 2006, kur u divorcuan.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Televisión[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kinema[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2002 - Avassaladoras Thiago
  • 2007 - Primo Basilio Jorge

Lidhje të jastme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]