Riccardo Cocciante

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Riccardo Cocciante

Riccardo Cocciante (Saigon, 20 shkurt 1946) është një këngëtar, kompozitor dhe muzikant i njohur italian. Këngët më të vlerësuara të tij janë "Margerita" dhe "Katedralja e Parisit" . Në jurinë e konkursit televiziv "The Voice of Italy" 2013 ishte drejtuesi në fitore i këngëtares Elhaida Dani