Richard Hamilton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Richard Hamilton at MACBA.

Richard William Hamilton[1], lindi me 24 shkurt 1922 ne Londër dhe vdiq me 13 shtator 2011 afër Oxfortit, ishte nje piktor i njohur britanez.

 Commons: Richard Hamilton (painter) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]