Richard Strauss

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Richard Strauss

Richard Strauss u lind më 11 qershor 1864München, dhe jetoi deri më 8 shtator 1949 Garmisch-Partenkirchen, është kompozitor gjerman.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.