Rieni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rieni
Komunë
Vendndodhja
Rieni is located in Rumania
Rieni
Rieni

Koordinatat: 46°34′V 22°28′L / 46.567°V 22.467°L / 46.567; 22.467

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.11 [1] km2
Popullsia 3111 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417415
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Cucuceni, Ghighişeni, Petrileni, Rieni, Sudrigiu, Valea de Jos
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Rieni është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3111 banorësh dhe sipërfaqe 67.11 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Cucuceni, Ghighişeni, Petrileni, Rieni, Sudrigiu, Valea de Jos.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)