Rilindja Javore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Gazete Rilindja Javore doli si pjese e gazetës Rilindja të Kosovë që doli për të ndihmuar emigrantet shqiptar.

Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filloi botimin në viti muajin dhe pushoi se dali ne vitin dhe muajin.

Gazeta doli ne kuadër te zhvillimeve te gjera te lëvizjes për një çlirim te Kosovës.

Ajo pati edh enje faqe ne gjermanisht ne disa numra me radhe.