Roşia (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roşia
Komunë
Vendndodhja
Roşia is located in Rumania
Roşia
Roşia

Koordinatat: 46°48′V 22°24′L / 46.800°V 22.400°L / 46.800; 22.400

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.52 [1] km2
Popullsia 2570 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417425
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Lazuri de Roşia dhe Roşia
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Roşia është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2570 banorësh dhe sipërfaqe 72.52 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Lazuri de Roşia dhe Roşia.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)