Roşia (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Roşia
Komunë
Vendndodhja
Roşia (Rumania)
Roşia
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 72.52 [1] km2
Kodi Postal 417425
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Lazuri de Roşia dhe Roşia
Demografia
Popullsia 2570 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Roşia është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2570 banorësh dhe sipërfaqe 72.52 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Lazuri de Roşia dhe Roşia.

Referenca

  1. ^ (Rumunisht)Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumunisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)