Roşiori (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roşiori
Komunë
Vendndodhja
Roşiori is located in Rumania
Roşiori
Roşiori

Koordinatat: 47°15′V 21°57′L / 47.250°V 21.950°L / 47.250; 21.950

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 3145 [1] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417238
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Mihai Bravu, Roşiori, Vaida
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Roşiori është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3145 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Mihai Bravu, Roşiori, Vaida.

Referime

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)