Jump to content

Rockville, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Rockville, Indiana
Rockville
qytet
Popullsia
 • Gjithsej2.607
Faqja zyrtarehttp://rockvilleindiana.org

Rockville, Indiana (Rockville) është një qytet në qarkun Parkeshtetit federal Indiana, SHBA. Në Rockville, Indiana jetojnë 2607 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 675.6 banor/km2 (1749.7 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 3.86 km2 (1.49 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 217 m (712 ft). [1]|title=USGS detail on Rockville|accessdate=2007-10-04}}</ref>

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rockville, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale