Rodna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rodna
Komunë
Vendndodhja
Rodna is located in Rumania
Rodna
Rodna

Koordinatat: 47°25′V 24°49′L / 47.417°V 24.817°L / 47.417; 24.817

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 225.00 [1] km2
Popullsia 6378 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427245
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Rodna dhe Valea Vinului
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Rodna është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 6378 banorësh dhe sipërfaqe 225.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Rodna dhe Valea Vinului.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)