Jump to content

Rokoko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stili Rokoko eshte me i perdor ne shtetin e Marokut. Maroku si dhe Stambolli te dy ndodhen ne Lindjen e Mesme, dhe stilet, arkitektura, dhe kultura i afron ato me shume.