Romuli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Romuli
Komunë
Vendndodhja
Romuli is located in Rumania
Romuli
Romuli

Koordinatat: 47°33′V 24°27′L / 47.550°V 24.450°L / 47.550; 24.450

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.29 [1] km2
Popullsia 1729 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427250
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Dealu Ştefăniţei dhe Romuli
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Romuli është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1729 banorësh dhe sipërfaqe 102.29 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Dealu Ştefăniţei dhe Romuli.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)