Rose Marie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rose Marie
Rose Marie.jpg
Marie, 2010
Informacione personale
Ditëlindja 1923
Vendlindja New York City, New York
Ditëvdekja 2017
Vendvdekja Van Nuys, California

Rose Marie Mazzetta lindi më 1923New York City, New York. Është një aktor dhe komedian.