Rosendale Village, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rosendale Village, New York
Anglisht : Rosendale, New York
qytet & vend i përcaktuar për statistikë
noform
Restored period buildings along Main Street (NY 213)
Vendndodhja
Rosendale Village, New York is located in SHBA
Rosendale Village, New York
Rosendale Village, New York

Koordinatat: 41°50′53″V 74°4′34″P / 41.84806°V 74.07611°P / 41.84806; -74.07611

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Hudson Valley
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 1349 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 12472
Prefiksi 845
Koordinatat 41° 50′ 53″ Veri

74° 4′ 34″ Perëndim

Rosendale Village, New York (Rosendale, New York) është një qytet & vend i përcaktuar për statistikë në qarkun Hudson Valleyshtetit federal New York, SHBA. Në Rosendale Village, New York jetojnë 1349 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është banor/km2 (711.6 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.959 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 40 m (131 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rosendale Village, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale