Rrathët e drithërave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rrathët e drithërave

Rrathët e drithërave janë forma dhe figura gjeometrike të vizatuara nëpër ara drithërash apo të mbjellash të ngjashme dhe që mund të shihen vetëm nga lartësia dhe ajri. Ato formohen nga shkelja, përkulja, thyerja, në një mënyrë të njëtrajtëshme, apo prerja e bimëve.

Kjo dukuri është vëzhguar që në vitet 1970Angli.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Krijuesit e rrathëve të drithërave[redakto | redakto tekstin burimor]

Teori të ndryshme[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]