Rrok Kolaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Rrok Kolaj (Prekal, 1897 - Tiranë, 14 qershor 1950) ka qenë jurist dhe ministër i shtetit shqiptar. U dënua nga Gjyqi Special me 15 vjet burgim.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]