Rruga Shtetërore 1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tabela SH1

Rruga Shtetërore 1 (SH1) quhet rruga ndërurbane kryesore midis Tiranës dhe kufirit në Han të Hotit. Ajo ka një gjatësi prej 125 km. SH1 është pjesë e Autostradës Adriatiko-Joniane.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]