Rruga Shtetërore 2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tabela SH2

Rruga Shtetërore 2 (SH2) quhet rruga ndërurbane kryesore midis Tiranës dhe Durrësit. Ajo ka një gjatësi prej 33 km. SH2 është pjesë e Korridorit VIII.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]