Rrumpalla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rrumpalla.jpg

Rrumpalla libër me Autor Peter Lukas. E përktheu Alfred Lela. Shtëpia botuese "Bota Shqiptare", viti i botimit 2008. Faqet e librit 320.

Rrëmimet e një gazetari amerikan në Shqipërinë e para dhe pas 1990-ës. Takimet dhe përshtypjet për Hoxhën, Alinë, Kadarenë, Berishën, Meidanin, Ramën, Pashkon, Milon e të tjerë.