Rrushi i freskët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Rrushi i freskët është fruti i hardhisë që përdoret për të prodhuar verën, teknologjikisht i pjekur dhe pak i terur, që mund të bluhet apo shtypet me pajisje normale në bodrume të verës dhe të cilat në mënyrë spontane mund të prodhojnë fermentim alkoolik.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR VERËRAT Në amëzën assembly-kosova.org Archived 29 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine.