Rulaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rulaku
Руљак
Fshat
noform
Vendndodhja
Rulaku is located in Maqedonia e Veriut
Rulaku
Rulaku
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 689 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 48′ 10″ Veri

22° 19′ 49″ Lindje

Popullsia 2 banorë (2002)