Rute

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Rute
Komunë
Stema_figuraFlag of Rute.svg
Vendndodhja
Rute is located in Spanjë
Rute
Rute

Koordinatat: 37°19′31″V 4°22′13″P / 37.32528°V 4.37028°P / 37.32528; -4.37028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba
Qarku Qarku Subbética
Kryetari i Bashkisë Antonio Ruiz
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 132.4 km2
Lartësia 635 m (m.n.d.)
Popullsia 10601 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14960
Prefiksi +34 (Spain) + 957 (Córdoba)
Koordinatat 37° 19′ 31″ Veri

4° 22′ 13″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.rute.es


Rute është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Subbética, të provincës Córdoba, në Andalusia. Rute ka 10601 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 132.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]