Rydboholm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rydboholm
Qytet
Vendndodhja
Rydboholm is located in Suedia
Rydboholm
Rydboholm
Vendndodhja e Rydboholm në Suedi

Koordinatat: 57°39′V 12°53′L / 57.650°V 12.883°L / 57.650; 12.883

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västegötland
Komuna Komuna Borås
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.26 km2
Popullsia 1,023 banorë
Dendësia 814 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET UTC+1
Verore CEST UTC+2

Rydboholm është qytet në komunën Borås, Suedi. Ka pasur 1,023 banorë më 2010.