Sâmbăta (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sâmbăta
Komunë
Vendndodhja
Sâmbăta is located in Rumania
Sâmbăta
Sâmbăta

Koordinatat: 46°48′V 22°13′L / 46.800°V 22.217°L / 46.800; 22.217

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.95 [1] km2
Popullsia 1522 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417455
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Copăceni, Ogaşti, Rogoz, Rotăreşti, Sâmbăta, Zăvoiu
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Sâmbăta është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1522 banorësh dhe sipërfaqe 29.95 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Copăceni, Ogaşti, Rogoz, Rotăreşti, Sâmbăta, Zăvoiu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)