Sânmartin (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sânmartin
Komunë
Vendndodhja
Sânmartin is located in Rumania
Sânmartin
Sânmartin

Koordinatat: 46°25′V 21°21′L / 46.417°V 21.350°L / 46.417; 21.350

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.75 [1] km2
Popullsia 8390 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417495
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Băile 1 Mai, Băile Felix, Betfia, Cihei, Cordău, Haieu, Rontău, Sânmartin
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Sânmartin është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 8390 banorësh dhe sipërfaqe 61.75 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Băile 1 Mai, Băile Felix, Betfia, Cihei, Cordău, Haieu, Rontău, Sânmartin.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)