Sânmihaiu de Câmpie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sânmihaiu de Câmpie
Komunë
Vendndodhja
Sânmihaiu de Câmpie is located in Rumania
Sânmihaiu de Câmpie
Sânmihaiu de Câmpie

Koordinatat: 46°54′V 24°20′L / 46.900°V 24.333°L / 46.900; 24.333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.23 [1] km2
Popullsia 1563 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427260
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Brăteni, La Curte, Sălcuţa, Sânmihaiu de Câmpie, Stupini, Zoreni
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Sânmihaiu de Câmpie është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1563 banorësh dhe sipërfaqe 64.23 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Brăteni, La Curte, Sălcuţa, Sânmihaiu de Câmpie, Stupini, Zoreni.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)