Sânnicolau Român

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sânnicolau Român
Komunë
Vendndodhja
Sânnicolau Român is located in Rumania
Sânnicolau Român
Sânnicolau Român

Koordinatat: 46°57′V 21°44′L / 46.950°V 21.733°L / 46.950; 21.733

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.72 [1] km2
Popullsia 2082 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417153
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Berechiu, Roit, Sânnicolau Român
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Sânnicolau Român është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2082 banorësh dhe sipërfaqe 72.72 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Berechiu, Roit, Sânnicolau Român.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)