Sârbi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sârbi
Komunë
Vendndodhja
Sârbi is located in Rumania
Sârbi
Sârbi

Koordinatat: 47°11′V 22°8′L / 47.183°V 22.133°L / 47.183; 22.133

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62.66 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417520
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Almaşu Mic, Burzuc, Chioag, Fegernic, Fegernicu Nou, Sârbi, Sarcău
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Sârbi është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 62.66 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Almaşu Mic, Burzuc, Chioag, Fegernic, Fegernicu Nou, Sârbi, Sarcău.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)