Sălacea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sălacea
Komunë
Vendndodhja
Sălacea is located in Rumania
Sălacea
Sălacea

Koordinatat: 47°27′V 22°18′L / 47.450°V 22.300°L / 47.450; 22.300

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.24 [1] km2
Popullsia 3141 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417445
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Otomani dhe Sălacea
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Sălacea është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3141 banorësh dhe sipërfaqe 64.24 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Otomani dhe Sălacea.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)