Sălard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sălard
Komunë
Vendndodhja
Sălard is located in Rumania
Sălard
Sălard

Koordinatat: 47°13′V 22°4′L / 47.217°V 22.067°L / 47.217; 22.067

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.46 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417450
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Hodoş, Sălard, Sîntimreu
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Sălard është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 71.46 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Hodoş, Sălard, Sîntimreu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)