Sallatë shqiptare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sallatë shqiptare.jpg

Përbërësit për 2 persona

-2 domate të vogla për sallatë

-2 kastraveca të vegjël

-1 qepë

-1 spec jeshil

-200gr djath i bardhë

-8 ullinj të zinj

-4 lugë vaj ulliri

-rigon

-kripë

-uthull (sipas dëshirës)

Lajmë dhe presim hollë specin jeshil, qerojme qepën dhe e presim në rrathë të hollë, lajmë domatet dhe i ndajmë në pjesë të barabarta, qerojmë kastravecat dhe i presim në rrathë. Presim në kubik djathin e bardhë.

Në një pjatë të cekët vendosim domatet, qepën, kastravecat, kubikët e djathit të bardhë, specin jeshil dhe në fund ullinjt e zinj, duke i rregulluar me vaj ulliri, kripë dhe sipas dëshirës me uthull.