San Antonio de Benagéber

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
San Antonio de Benagéber
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
San Antonio de Benagéber is located in Spanjë
San Antonio de Benagéber
San Antonio de Benagéber

Koordinatat: 39°33.7′V 0°30′P / 39.5617°V 0.500°P / 39.5617; -0.500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë Eugenio Cañizares PP.
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.7 km2
Popullsia 5330 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1957
Vendasit Sanantoniano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46184
Faqja Zyrtare www.gva.es/sabenageber


San Antonio de Benagéber është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia. San Antonio de Benagéber ka 5330 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]