San Fernando, Cádiz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Fernando
Komunë
noform
Castillo de Sancti Petri
Stema_figuraBandera de San Fernando.jpg
Vendndodhja
San Fernando is located in Spanjë
San Fernando
San Fernando

Koordinatat: 36°28′V 6°12′P / 36.467°V 6.200°P / 36.467; -6.200

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Bay of Cádiz
Kryetari i Bashkisë José Loaiza
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.65 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 96366 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Isleño
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11100
Faqja Zyrtare www.aytosanfernando.org


San Fernando është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bay of Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. San Fernando ka 96366 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]