Jump to content

Sanfourche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sanfourche është një emër i familjes i mbajtur kryesisht nga:

  • Henry Sanfourche (1775-1841), kolonel i Perandorisë Franceze;
  • Jean-Joseph Sanfourche, i njohur thjesht si Sanfourche (1929-2010), piktor, poet, projektues dhe skulptor francez [1][2][3];
  • Jean-Michel Sanfourche, politikan, kryetar i Souillac (2014-2020);


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]