Sanlúcar de Barrameda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sanlúcar de Barrameda
Komunë
noform
Barrio Alto in Sanlúcar de Barrameda
Stema_figuraBandera de Sanlucar de Barrameda.png
Vendndodhja
Sanlúcar de Barrameda is located in Spanjë
Sanlúcar de Barrameda
Sanlúcar de Barrameda

Koordinatat: 36°46′V 6°21′P / 36.767°V 6.350°P / 36.767; -6.350

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Bajo Guadalquivir
Kryetari i Bashkisë Angel Bloodstains
Partia CDM
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 170.93 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 67385 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit sanluqueño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11540
Prefiksi 956
Faqja Zyrtare www.sanlucardebarrameda.es


Sanlúcar de Barrameda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bajo Guadalquivir, të provincës Cádiz, në Andalusia. Sanlúcar de Barrameda ka 67385 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 170.93 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]