Sanlúcar la Mayor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sanlúcar la Mayor
Komunë
noform
Church of St. Mary
Stema_figuraBandera de Sanlúcar la Mayor (Sevilla).svg
Vendndodhja
Sanlúcar la Mayor is located in Spanjë
Sanlúcar la Mayor
Sanlúcar la Mayor

Koordinatat: 37°22′59″V 6°12′0″P / 37.38306°V 6.20000°P / 37.38306; -6.20000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Seville
Qarku Aljarafe
Kryetari i Bashkisë Juan Antonio Naranjo Rioja
Partia Alternativa por Sanlúcar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 135.41 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 13016 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sanluqueños
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 37° 22′ 59″ Veri

6° 12′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sanlucarlamayor.es


Sanlúcar la Mayor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Aljarafe, të provincës Seville, në Andalusia. Sanlúcar la Mayor ka 13016 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 135.41 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]