Santa Elena, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Elena, Spain
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Elena, Spain is located in Spanjë
Santa Elena, Spain
Santa Elena, Spain

Koordinatat: 38°20′V 3°32′P / 38.333°V 3.533°P / 38.333; -3.533

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Jaén
Qarku Sierra Morena Qarku Sierra Morena
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 144 km2
Lartësia 742 m (m.n.d.)
Popullsia 1001 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23213


Santa Elena, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Morena Qarku Sierra Morena, të provincës Jaén, në Andalusia. Santa Elena, Spain ka 1001 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 144 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]