Santa Eufemia, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Eufemia, Spain
Komunë
Vendndodhja
Santa Eufemia, Spain is located in Spanjë
Santa Eufemia, Spain
Santa Eufemia, Spain

Koordinatat: 38°35′45″V 4°54′15″P / 38.59583°V 4.90417°P / 38.59583; -4.90417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba (provincë)
Qarku Los Pedroches
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 187.34 km2
Lartësia 561 m (m.n.d.)
Popullsia 893 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 35′ 45″ Veri

4° 54′ 15″ Perëndim


Santa Eufemia, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Pedroches, të provincës Córdoba (provincë), në Andalusia. Santa Eufemia, Spain ka 893 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 187.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]