Santiponce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santiponce
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Santiponce (Sevilla).svg
Vendndodhja
Santiponce is located in Spanjë
Santiponce
Santiponce

Koordinatat: 37°26′7″V 6°2′36″P / 37.43528°V 6.04333°P / 37.43528; -6.04333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Seville
Qarku Aljarafe
Kryetari i Bashkisë José Peña Canelo
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.38 km2
Lartësia 18 m (m.n.d.)
Popullsia 8238 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Poncino
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41970
Koordinatat 37° 26′ 7″ Veri

6° 2′ 36″ Perëndim


Santiponce është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Aljarafe, të provincës Seville, në Andalusia. Santiponce ka 8238 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]