Santurtzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Santurtzi
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Santurtzi.svg
Vendndodhja
Santurtzi is located in Spanjë
Santurtzi
Santurtzi

Koordinatat: 43°19′49″V 3°1′53″P / 43.33028°V 3.03139°P / 43.33028; -3.03139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Greater Bilbao
Kryetari i Bashkisë Ricardo Ituarte
Partia PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.77 km2
Lartësia 2 m (m.n.d.)
Popullsia 46978 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1075, first written reference
Vendasit Santurzano, santurtziarra (eusk.)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48980
Koordinatat 43° 19′ 49″ Veri

3° 1′ 53″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-santurtzi.net


Santurtzi është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Santurtzi ka 46978 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]