Sarolta Zalatnay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sarolta Zalatnay
Zalatnay Sarolta-002.jpg
Sarolta Zalatnay (1970)
Lindi më 14 Dhjetor 1947 (73 vjeç)
Profesioni Këngëtare-tekstshkrujatëse

Sarolta Zalatnay (lindur në 14 dhjetor 1947) është një këngëtare hungareze e zhanrit pop-rrok dhe kanautore.[1] Ajo njihet për zërin e saj të fortë mezzo-sopran.

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://rateyourmusic.com/artist/sarolta-zalatnay