Sasa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sasa
Fshat
Vendndodhja
Sasa is located in Maqedonia e Veriut
Sasa
Sasa
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Kamenicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1.222 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2304
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 42° 04′ 40″ Veri

22° 32′ 44″ Lindje

Popullsia 876 banorë (2002)