Segura de la Sierra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Segura de la Sierra
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Segura de la Sierra is located in Spanjë
Segura de la Sierra
Segura de la Sierra

Koordinatat: 38°18′V 2°39′P / 38.300°V 2.650°P / 38.300; -2.650

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Jaén
Qarku Sierra de Segura
Kryetari i Bashkisë Jacinto Jesús Viedma Quesada
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 224 km2
Lartësia 1145 m (m.n.d.)
Popullsia 2054 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Segureño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23379
Prefiksi (+34) 953 48 XX XX
Faqja Zyrtare www.ayuntamiento-seguradelasierra.com


Segura de la Sierra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Segura, të provincës Jaén, në Andalusia. Segura de la Sierra ka 2054 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 224 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]