Selami Kurteshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Selami Kurteshi u lind me 27 shkurt të vitit 1966 në fshatin Pogragjë, është mjek.

Biografia[redakto | përpunoni burim]

Selami Kurteshi është mjek specialist i cili punon ne Spitalin Rajonal te Gjilanit, Dr.Selamiu është punetori me i mire i shpallur ne Spitalin e Gjilanit , njëherit është edhe kryetar i Sindikatës për Gjilan, poashtu eshte edhe anetare i kryesis i FSSHK-se (Federata Sindikale e Shëndetësisë së Kosovës ).

Punon dhe vepron në Gjilan.

Referimet[redakto | përpunoni burim]

http://fsshk.net/Portali/lajmet/164-selami-kurteshi-fitoi-ne-garen-per-kryetar-ne-spitalin-e-gjilanit.html

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.