Semmy Schilt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Semmy Schilt, i njohur gjithashtu si Sem Schilt, (i lindur më 27 tetor 1973) është një kickboxer profesional holandeze, artist përzier ushtarak, mjek Ashihara karatesë dhe katër herë (tre herë radhazi) K-1 World GP kampion.