Sermenini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sermenini
Fshat
noform
Fshati Sermenini në vitin 1931
Vendndodhja
Sermenini is located in Maqedonia e Veriut
Sermenini
Sermenini
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 483 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1480
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 13′ 07″ Veri

22° 21′ 12″ Lindje

Popullsia 18 banorë (2002)