Sestao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sestao
Komunë
noform
Town Hall
Stema_figuraBANDERA SESTAO.jpg
Vendndodhja
Sestao is located in Spanjë
Sestao
Sestao

Koordinatat: 43°18′39″V 3°0′20″P / 43.31083°V 3.00556°P / 43.31083; -3.00556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Greater Bilbao
Kryetari i Bashkisë Josu Bergara
Partia EAJ-PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.49 km2
Lartësia 67,62 m (m.n.d.)
Popullsia 28288 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1805
Vendasit sestaotarraEuskaltzaindia. "Euskal Onomastikaren Datutegia (EODA): Sestao" (në baskisht). Euskaltzaindia. Marrë më 3 korrik 2010.
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48910
Koordinatat 43° 18′ 39″ Veri

3° 0′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sestao.net


Sestao është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Sestao ka 28288 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.49 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]