Shënjani (Qim-Alliver)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shënjan
Άγιος Ιωάννης
Fshat
Vendndodhja
Shënjan is located in Greqia
Shënjan
Shënjan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Eube
Komuna Qim-Alliver
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 26′ 56″ Veri

24° 0′ 13″ Lindje

Popullsia 896 banorë (2011)

Shënjan ose Shën Njan[1] (greqisht: Άγιος Ιωάννης/Áyios Ioánnis) është fshat në qarkun i Eubesë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 38.