Shënlluka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shënllukë
Άγιος Λουκάς
Fshat
Vendndodhja
Shënllukë is located in Greqia
Shënllukë
Shënllukë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Eube
Komuna Qim-Alliver
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 68 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 26′ 29″ Veri

24° 1′ 28″ Lindje

Popullsia 885 banorë (2011)

Shënllukë ose Shën Llukë[1] (greqisht: Άγιος Λουκάς/Áyios Loukás) është fshat në qarkun i Eubesë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 38.